نقش مهم صدا و سیما
غلامرضا ظریفیان در یادداشتی به مسئله انحصار صداوسیما در ارائه تصویر از عملکرد بخش‌های مختلف نظام جمهوری اسلامی را به چالش کشیده و نوشته است: صداوسیما اگر متناسب با شرایط سخت كشور خود را آماده نكند و همچنان بخواهد در سطح یك رسانه جناحی به تنظیم برنامه بپردازد و به مسئولیت خطیر خود یعنی ارائه درست اخبار به مردم عمل نكند، عبور كشور از بحران‌ها ممكن نخواهد شد. در گذشته شاهد بودیم كه رسانه ملی به سیاه‌نمایی عملكرد برخی دولت‌ها می‌پرداخت و در عین حال به اشتباهات دیگر دولت‌ها توجهی نمی‌كرد تا حاشیه امنی برایشان ایجاد كند. صدا و سیما در چنین شرایطی در قامت رسانه ملی ظاهر نمی‌شد.
نویسنده سپس به شرایط حساس کنونی اشاره کرده و گفته است: صداو سیما بیش از اینكه افكار عمومی را بترساند و ناامیدی و نگرانی را در جامعه گسترش دهد، باید تصویر واقع‌بینانه‌ای از دولت به نمایش بگذارد.
 
كمی دورتر را هم ببینید
لیلا حقیقت‌خواه با توجه به گرانی‌های اخیر به خصوص سکه و ارز، نقش گرانی سکه در مسئله ازدواج، طلاق و مهریه را مورد توجه قرار داده است.
نویسنده در بخش از نوشتار خود می‌نویسد: برای اینكه مهریه سال‌هاست از آن مبنا و فلسفه‌ای كه داشته، خارج شده است. مبنای مهریه در فقه این است كه وقتی مردی می‌خواهد زنی را عقد كند، به‌طور مثال ٥ سكه از جیبش دربیاورد و به زن بپردازد. مبنای آن مهریه استقلال زن، احترام به او و پرداخت هدیه به او بوده است. اما سال‌هاست كه عدد و رقم‌هایی برای مهریه می‌بینیم كه كاملا مشخص است طرف بدون فكر فقط دهانش را باز كرده و یك عددی را اعلام كرده و به عواقبش هم فكر نكرده است. خود من مواردی داشتم كه شلوار پای مرد را هم توقیف كرده‌اند.
 
نمایش واقعیت
سینا قنبرپور هم اتفاق نادر در پخش اهدای مدال‌های قهرمان جام جهانی را دستمایه یادداشت خود کرده است. در این مراسم رئیس‌جمهور کرواسی که یک بانو است، با یک‌یک قهرمانان دست داد و آنان را در آغوش کشید و صداوسیما گرچه در ابتدا می‌کوشید چنین صحنه‌هایی را سانسور کند اما در نهایت تسلیم شد و به پخش کامل مراسم پرداخت.
در بخشی از این یادداشت آمده است: شاید این رویداد فقط یك اتفاق بود و شاید كاملاً آگاهانه مدیران و تصمیم‌گیران تلویزیون كشورمان تصمیم گرفتند به مردم اعتماد كنند و واقعیت را نمایش داده قضاوت ، دیده و نادیدن آن را به خود مردم واگذارند. به هر حال به همین سادگی می‌توان نمایش بدون سانسور مراسم اهدای مدال‌ها را به فال نیك گرفت و روزنه‌ای برای ایجاد اعتماد در دل مردم گشود. فراموش نكنیم كه به همین سادگی می‌توانیم با ترسیم واقعیت‌ها به احیای مهم‌ترین سرمایه اجتماعی در كشور بپردازیم و «اعتماد» را بازآفرینی كنیم و به مردم اعتماد كنیم كه آنها خود پاسدار اعتقادات و میراث دینی و فرهنگی بوده و هستند.
 
روایت عباس سلیمی‌نمین‌ از ولنگاری فرهنگی درباره امیرانتظام
روزنامه رسالت به بهانه درگذشت عباس امیرانتظام با سلیمی‌نمین مصاحبه‌ای انجام داده است كه در مقدمه آن با اشاره به پیام‌ها و متون مربوط به درگذشت او در فضای مجازی آمده است: نكته جالبی كه در خصوص این مطالب وجود داشت، متونی بود كه بیشتر نشان می‌داد در ادامه تحریفات گذشته از زندگی امیر‌انتظام، این‌بار پس از مرگ وی قصد اسطوره ساختن از وی به میان آمده است.
سلیمی‌نمین در پایان این مصاحبه می‌گوید: «باورمان نبود كه روزی این روایت شامل حال وضعیت تاریخ‌نگاری در كشور ما نیز بشود؛ به كمك یك كار نمایشی با حضور سه نفر، برای آقای امیرانتظام سابقه پابرهنگی در زندان جعل می‌شود، به كمك تحریفات وی زندانی سیاسی تلقی می‌شود و نیز «دم خر»ی به میان می‌آید تا گواه بر مرارت‏های ایشان باشد، ادعای آویزان خوابیدن به كمك یك طناب متصل به سقف و یك لنگ به میان می‏‌آید تا اشك هر بیننده‌ای را درآورد، بی‌‏توجه به اینكه اصولاً داشتن طناب در همه زندان‎های جهان ممنوع است. اگرچه سخت و رنج‌آور است اما ظاهرا باید باور كرد كه می‌توان به كمك برخی ابزارها حتی آثار به ثبت رسیده قبلی خودمان را هم دستكاری، جعل یا به كلی پاك كرد.
 
تشابه به جامعه مدنی: آب در هاون كوبیدن
به دنبال تصمیم شورای شهر تهران، نهایتا در ۲۰ خرداد ۹۷ دولت آقای روحانی مصوبه‌ای داشت كه شامل تعیین مكان‌هایی برای اعتراضات مدنی مانند ورزشگا‌ه‌های دستجردی، تختی، معتمدی، آزادی، شیرودی و نیز بوستان‌های گفت‌وگو، طالقانی، ولایت، پردیسان، هنرمندان و… بود. علاوه بر این در هیات دولت مصوب شد كه شورای تامین شهرها با جمعیت شهری كمتراز یك میلیون، یك محل و بیش از آن، دو محل را مكلفند كه تعیین كنند.
نویسنده در ادامه به بیان نظرات خود در این باره پرداخته و می‌نویسد: چنین اقداماتی دارای كاركرد مثبت است زیرا امكان اعتراض را بیشتر فراهم می‌كند و نهایتا می‌تواند به اعتماد اجتماعی كمك كند اما این موضوع به عنوان امر «مطلوب» مد‌نظر واقع می‌شود یعنی به خودی خود دارای ارزش است البته پس از آنكه امكان اعتراض در عرصه‌های دیگر مانند مطبوعات فراهم آمده‌باشد.
 
با شبكه‌ای هیولاوار مواجهیم
كیهان در تفسیر برخورد با دختران اینستاگرامی به برخورد پلیس هلند با جوانان زیر ١٥‌سال اشاره كرد كه برای یكدیگر فیلم‌های پورنو منتقل كرده بودند و پلیس هلند آنها را بازداشت كرده بود. نویسنده معتقد است كه اگر این دختران در هلند بودند و پلیس با آنها برخورد می‌كرد هیچ كس به خودش جرات نمی‌داد با آن مخالفت كند. اما نكته مهم یادداشت روز این روزنامه به قلم دبیر سرویس سیاسی آن جایی است كه از یك «شبكه» حرف می‌زند. شبكه‌ای كه به اعتقاد وی همه‌چیز را هیولاوار روایت می‌كند: واقعیت آن است كه ما با یك شبكه عجیب و غریب رسانه‌ای هیولاوار مواجهیم كه برایش تفاوتی ندارد كار ما غلط است یا درست، قانونی است یا غیرقانونی، كوچك است یا بزرگ، اصلی است یا فرعی، بامصلحت است یا بی‌مصلحت و… آن شبكه كار خود را می‌كند و ماجراها را آن‌طور كه می‌خواهد و می‌پسندد، بر اساس اهداف خود برای افكار عمومی روایت می‌كند.
 
مستندات قضایی درباره پارازیت را در اختیار جهرمی قرار می‌دهیم
در پی وعده وزیر ارتباطات مبنی بر نصب نمایشگرهای فركانسی در شهرهای مختلف مصطفی ترك‌همدانی، وكیل دادگستری اعلام كرد كه آماده است مستندات قضایی موجود درباره پارازیت را كه به دستور دادسرای تهران از پزشكی قانونی و سازمان محیط زیست جمع‌آوری شده در اختیار وزیر ارتباطات قرار دهد.
به گزارش ایلنا، مصطفی ترك‌همدانی در توییتر خود خطاب به وزیر ارتباطات نوشت: این اسناد با خون دل توسط كارشناسان راستگو تهیه و گزارش شده و هر‌چند از دادگستری نتیجه مطلوب نگرفتم امیدوارم به كار شما بیاید.
 
طرح افزایش تعداد نمایندگان زن تقدیم هیئت رئیسه شد
سیده فاطمه حسینی، نماینده اصلاح‌طلب مجلس از تقدیم طرح افزایش تعداد نمایندگان زن مجلس به هیئت رییسه مجلس خبر داد.
وی می‌گوید: ادامه روند بررسی و تصویب این طرح از این قرار خواهد بود كه هیئت رئیسه مطابق آیین‌نامه داخلی این طرح را به كمیسیون تخصصی مربوطه ارجاع خواهد كرد و طبیعتا پس از بررسی و تصویب این طرح در كمیسیون، برای رسیدگی نهایی به صحن علنی مجلس ارجاع خواهد شد.
این عضو فراكسیون امید مجلس دهم هم‌چنین گفت: در میان امضا‌كنندگان این طرح اعضای ۳ فراكسیون سیاسی مجلس حضور دارند.
 
احضار عوامل دروغ‌پردازی علیه مسئولان در فضای مجازی
دادخدا سالاری، دادستان عمومی و انقلاب مركز استان كرمان از شناسایی و احضار عوامل شایعه‌سازی و دروغ‌پردازی در فضای مجازی علیه برخی از افراد حقیقی و حقوقی و مسئولان ذی‌سمت به دادسرای كرمان خبر داد.
 به گزارش ایسنا، سالاری در تشریح جزییات این خبر اظهار كرد: با توجه به رواج شایعات بی‌اساسی در فضای مجازی علیه برخی از افراد حقیقی و حقوقی و مسئولان ذی‌سمت و نسبت دادن ارتكاب جرایم اقتصادی علیه این افراد و ایجاد جو بدبینی علیه خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی این دادستانی به عنوان مدعی‌العموم و به عنوان حفاظت از آرامش و امنیت جامعه با رصد فضای مجازی برخورد با این شایعه‌سازان را كه خواسته یا ناخواسته در جهت اهداف نظام استكباری حركت می‌كنند را در دستور كار خود قرار داده و تعدادی از این افراد را شناسایی و جهت پاسخگویی احضار كرده است.
 
چرا احزاب تمایلی به برگزاری تجمع اعتراضی ندارند؟
اعتماد یک صفحه از شماره امروز خود را به نظرات احزاب مختلف در خصوص اختصاص مکان‌هایی مشخص برای برگزاری تجمعات اعتراضی مردم از سوی دولت اختصاص داده است.
غلامرضا مصباحی مقدم، ‌سخنگوی جامعه روحانیت مبارز گفته است احتمال ندارد جامعه روحانیت مجوز درخواست كند. حسین ‌الله‌كرم، دبیر شورای هماهنگی انصار حزب‌الله نیز گفته دولت و وزارتخانه‌های اقتصاد و صنعت مركز تجمعات ما است.
سیدمحمد حسینی، ‌عضو شورای مركزی جمنا  نیز این‌طور گفته که منافقین و دشمن از تجمع اعتراضی سوءاستفاده می‌كنند. نبی حبیبی، ‌دبیركل موتلفه اسلامی هم گفته که مؤتلفه ضرورتی برای برگزاری تجمع اعتراضی نمی‌بیند.
حسین مرعشی ‌سخنگوی حزب كارگزاران هم مدعی شده که دولت نمی‌تواند از احزاب در مقابل قوه قضاییه حمایت كند. حسین كمالی، دبیركل حزب اسلامی كار درخواست مجوز را محدود كردن اختیارات خود دانسته است.
 
مرد را فقری اگر باشد خوش است!
اهورا جهانیان به جام جهانی فوتبال از زاویه‌ای دیگر نگریسته است. او در نوشتار خود می‌نویسد: پربیراه نیست كه بخواهیم فوتبال را پل خوشبختی و ثروت و شهرت و هزارویك برخورداری اخلاقی و غیراخلاقی دیگر قلمداد كنیم. اما همه بزرگان فوتبال هم در دوران كودكی و نوجوانی فقیر و بیچاره نبوده‌اند. میشل پلاتینی و لیونل مسی و روبرتو باجو دیوید بكام و بسیاری دیگر، سطح زندگی خانواده‌شان به لحاظ مالی، متوسط یا بالاتر از متوسط بوده است. پس چرا ما با كلیشه ستاره‌ برآمده از فقر و نكبت بیشتر خوشیم؟
نویسنده به گفت‌وگوهای فردوسی‌پور با بازیكنان تیم ملی در برنامه ٢٠١٨ اشاره می‌کند که فردوسی‌پور بر سختی‌هایی که بعضی بازیکنان تیم ملی فوتبال کشورمان در راه موفقیت متحمل شده‌اند اشاره می‌کند و می‌نویسد: وقتی به كسی می‌گوییم از كجا به اینجا رسیدی، كاملا روشن است كه داریم به او می‌گوییم از باتلاق نكبت به دریای ثروت و خوشبختی رسیده‌ای! در اثر چنین روحیه‌ای، چیزی به نام فضیلت فقر در فضای فوتبال ما ایجاد شده است؛ بدین معنا كه یك بازیكن محبوب و موفق، مثل علی كریمی، بهتر است یك دوره فقر هم در زندگی‌اش باشد تا كارنامه رشدش چنان باشد كه باید. این فضیلت فقر، البته كه نیاز به رونمایی هم دارد. یعنی اگر یك بازیكن مشهور و محبوب قبلا فقیر و بدبخت بوده، حتما باید او را خفت بدهیم و از فقرش در برابر ده‌ها میلیون بیننده تلویزیونی بگوییم و او را تشویق كنیم كه خودش هم از مصائب دوران بی‌پولی‌اش داد سخن سر دهد.
 
خدمات مشاوره‌ای تحت پوشش بیمه ایجاد كنیم
لیلا ارشد با توجه به خبر رئیس سازمان بهزیستی مبنی بر این که ٨٠ درصد تماس تلفنی با خط ملی اعتیاد و بیش از ٨٠ درصد مراجعات به مراكز مشاوره بهزیستی، مربوط به زنان بوده است، می‌نویسد: شاید یكی از دلایل حساسیت بیشتر زنان نسبت به این مسائل، تمایل بیشتر زنان به بهبود وضعیت خانواده و جامعه است. چنانكه حتی در مسائل محیط زیست هم می‌بینیم كه زنان در مصرف بهینه آب، نقش فعال‌تری دارند.
نویسنده از ادامه می‌نویسد: یكی دیگر از دلایل بالا بودن این آمار هم می‌تواند این باشد كه هنوز بسیاری از خانواده‌های ایرانی، متكی به درآمد مردان هستند و وقتی مشكلات اقتصادی خانواده افزایش پیدا می‌كند، مردان ناچارند زمان بیشتری را برای حل این مشكلات، بیرون از خانه سپری كنند. شاید به همین دلیل طی این سال‌ها، زنان توانستند نقش خودشان را در خانواده بیشتر ببینند و ضمن آنكه از آموزش‌های بیشتری برخوردار شدند، موقعیت خود در خانواده را هم ارتقا دادند.
 
تأثیرات فرهنگی- اجتماعی افزایش قیمت سكه بر زندگی مردم
حمیدرضا خالدی هم به مسئله تأثیرات اجتماعی و فرهنگی افزایش قیمت سکه بر زندگی مردم پرداخته و سری به دادسرای خانواده زده و با برخی از افراد جامعه که درگیر با مسئله مهریه و سکه‌ هستند، و نیز برخی کارشناسان به گفت‌وگو نشسته است.
 او در ادامه می‌نویسد: اینها، قصه بسیاری از هموطنانی است كه این روزها قصد طلاق و جدایی دارند. قصه‌ای كه شخصیت اصلی آن مرد است و این زنان هستند كه این‌بار برخلاف همیشه، یكه‌تاز میدان هستند. گرچه آمار و ارقام چندان موید این نظریه‌ها نیست. به گفته رییس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور و بر اساس آمار ثبت شده در این سازمان، در سه ماهه اول سال ١٣٩٧ تعداد ١٦٠ هزار و ٥٩٢ واقعه ازدواج با رشد ٢ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ١٣٩٦ در كشور ثبت شده است. ضمن آنكه در همین بازه زمانی ٣٩ هزار و ٩٦٧ واقعه طلاق با كاهش ٣ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته در دفاتر رسمی طلاق كشور به ثبت رسیده است. با این وجود مطرح‌كنندگان تئوری كاهش ازدواج و طلاق به خاطر افزایش قیمت طلا و سكه، معتقدند كه این آمار مربوط به زمانی است كه قیمت طلا افزایش پیدا نكرده بود و اگر می‌خواهیم تحلیل درستی در این زمینه داشته باشیم باید آمار خرداد به بعد را بررسی كنیم. ضمن اینكه این گروه معتقدند كه آمارهای طلاق و ازدواج ثبت شده، از مدت‌ها قبل برنامه‌ریزی شده یا وقت دادگاه داشته‌اند و تصمیمی نیستند كه به تازگی گرفته شده باشند.
 
٤١ مركز بهزیستی در كشور، پذیرای زنان و دختران آسیب دیده
انوشیروان محسنی بندپی، رییس سازمان بهزیستی كشور گفته است: ٤١ مركز به عنوان خانه امن، ندای مهر و خانه سلامت برای ارایه خدمات روانی، اجتماعی به زنان و دختران در معرض آسیب یا آسیب‌دیده در سراسر كشور فعالیت می‌كنند. ٨٣ درصد مراجعه‌كنندگان به خط صدای مشاور با شماره تلفن «١٤٨٠» و همچنین ٨٠ درصد تماس گیرندگان با خط مشاوره اعتیاد با شماره تلفن ٠٩٦٢٨ در سال گذشته، زنان بوده‌اند.
بندپی هم‌چنین گفته است: مراكز اورژانس اجتماعی با پیشنهاد دولت در برنامه ششم توسعه در همه شهرهای بالای ٥٠ هزار نفر راه‌اندازی شده و چتر حمایتی بهزیستی بر سر دختران در معرض آسیب است و بر همین اساس در حمایت از زنان و دختران، خانه‌های امن را گسترش خواهیم داد.
 
افزایش حداقل سن ازدواج دختران همچنان مخالف دارد
طیبه سیاوشی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی می‌گوید كه متاسفانه مسائل اجتماعی و طرح‌های مربوط به زنان در اولویت نمایندگان مجلس نیست. طیبه سیاوشی درباره اینكه چرا طرح‌ها و لوایح برای زنان این‌طور ناكام می‌ماند، به پانا گفت: متاسفانه این مساله اولویت مجلس نیست و مسائل اقتصادی و سیاسی در راس امور قرار گرفته است. ما تلاش زیادی می‌كنیم و حتی بسیاری از موارد را با قید فوریت ارایه می‌كنیم اما باید تصمیم و عزم جدی سایر نمایندگان هم برای به نتیجه رسیدن موارد پیشنهادی وجود داشته باشد. ضمن اینكه مسائل حوزه زنان با مخالفت‌ها و اما و اگرهای زیادی خارج از مجلس هم روبه‌رو است كه باید انرژی زیادی برای برطرف كردن آنها صرف كنیم.
 
معضل تجمل‌گرایی در گفت‌و گو با فرشاد مومنی
حساسیت در ژست ، انفعال در عمل
مهسا علی‌بیگی هم در مصاحبه‌ای با فرشاد مؤمنی به معضل تجمل‌گرایی در جامعه کنونی ایران پرداخته است.
مؤمنی در بخشی از این مصاحبه می‌گوید: موضوعی كه برخی نظریه‌پردازان درباره آن بحث كرده‌اند، موضوع مصرف تظاهری است. این مصرف تظاهری در دانش توسعه جایگاه بسیار مهمی دارد. من از زاویه مطالعات توسعه می‌گویم تا امروز حتی یك تجربه موفق توسعه نداشته‌ایم كه مسیر توسعه را از كانال بی‌اعتنایی به الگوی مصرف عینیت بخشیده باشد. در كل تجربه‌های توسعه، آن كشورهایی توانسته‌اند به توسعه دست پیدا كنند كه بیشترین حساسیت را بر تضمین تامین نیازهای اساسی مردم داشته‌اند و بیشترین سختگیری‌ها را نسبت به مصرف كالا‌های لوكس، تجملی و غیرضروری. از این منظر اگر تمام قوانین توسعه ایران قبل و بعد از انقلاب را ببینید، به این نتیجه می‌رسید كه هیچ سازوكار اجرایی در این زمینه نداریم.
 
دوربین مدار باز!
سعید شریعتی در مطلبی با عنوان دوربین مدارباز به مسئله مبارزه با فساد اشاره کرده است. وی ابتدا به ذکر مثال‌هایی در این زمینه پرداخته و نوشته است: در عمل دوربین مدار بسته هم كفایت نمی‌كند. گویا باید برای مبارزه با فساد به سمت «دوربین مدار باز» رفت. این روزها «مبارزه با فساد» حدیث تلخ مكرر در زبان عام و خاص از مردم و مسئولان است. رتبه ایران بر اساس گزارش سازمان شفافیت بین‌الملل در زمینه فساد ۱۳۴ از ۱۷۴ كشور جهان است و نزدیك به دو دهه است كه از رتبه ۱۳۰ بالاتر نیامده‌ایم.
وی به دیرپا، متنوع و قطور بودن ریشه‌های فساد در ایران اشاره می‌کند و می‌نویسد: «عدم حاكمیت قانون»، «نظام توصیه محور»، «ساختار ارادت‌سالار»، «دولت رانتیر»، «خام فروشی»، «نظام چند نرخی»، «بسته بودن چرخه اطلاعات»، «توزیع نابرابر فرصت‌ها»، «عدم شفافیت»، «باند بازی»، «عدم استقلال قوای سه‌گانه در عمل»، «تعدد قوانین فرسوده، متداخل و ناكارآمد، متضاد و متعارض» و… هر یك به نوبه خود ریشه‌ای قطور از ایجاد فساد است.
 
برنده اصلی چه كسی است
سهیل سراییان معتقد است برگزاری مسابقات بزرگ در کشورها و سفر علاقه‌مندان از نقاط مختلف جهان برای دیدن این مسابقات موجب آشنایی ملل با یکدیگر و از میان بردن دیدگاه‌های منفی درباره مردمان کشور میزبان می‌شود. وی با اشاره به میزبانی روسیه در جام جهانی می‌گوید که برنده اصلی جام جهانی كشور روسیه و مردم روسیه بودند. كشوری كه سال‌های زیادی است از پروپاگاندای غربی رنج می‌كشد. در بسیاری از رسانه‌های غربی به مردم‌شان می‌گویند كه روس‌ها گوشت خرس می‌خورند یا از صبح تا شب الكل می‌خورند. اینگونه نیست. حالا كه جام جهانی به پایان رسیده و اكثرا مهمانان روسیه از این میزبانی راضی بوده‌اند، باید واقعیت‌ها را از این كشور به همه گفت.
نویسنده در پایان می‌نویسد: برگزاری چنین مسابقاتی در هر ورزشی در یك‌ كشور‌ باعث می‌شود تا فرصت‌های زیادی برای مردم آنجا ایجاد شود، كاش، روزی نوبت ما هم‌ شود تا به دنیا تصاویر دیگری از ایران نشان دهیم.
 
برای دختران سرزمین مادری‌ام
سید علی میرفتاح هم به مناسبت روز دختر یادداشتی برای دختران سرزمین مادری‌اش نوشته است. او می‌نویسد: ما روزنامه‌ها متاسفانه آنقدر سرمان به سیاست و حرف‌های تكراری و ملال‌آور این روزها گرم بود كه این مناسبت فرخنده را از دست دادیم و نرسیدیم كار درخوری برای دختران ایرانی كنیم. این حقیر فقیر سراپا تقصیر، تازه دیروز كه موقع صفحه‌بندی به تقویم نگاه كرد و كنار لوگوی «اعتماد» مبارك‌باد گفت ملتفت خبط و خطایش شد و دست پشت دست زد كه ‌ای دل غافل، چرا صفحه‌ای شاد و پر از مهر برای دختران نجیب و صبور ایرانی تدارك ندیده و در این گرما و كلافگی، وقت را غنیمت نشمرده تا بیرون از دعواهای سیاسی، حرف از دوستی و محبت و لطافت و زیبایی بزند.
 
خوشبختی در اینستاگرام، بدبختی در توییتر
 نویسنده سری به صفحات شخصی فعالان در اینستاگرام و توئیتر زده و از تناقضات بین زندگی واقعی و خوشی و ناخوشی آنان سخن گفته است: گویا كاربران اینستاگرام بیشترین حس فلاكت را دارند. مسئله اما كاذب بودن هركدام از این احساس‌هاست؛ هم خوشبختی و هم فلاكت. مشكل شبكه‌های اجتماعی همین است. ظاهر زندگی بقیه را با باطن زندگی خودمان مقایسه می‌كنیم و همه‌چیز قاطی می‌شود. مردم نه آن‌قدر خوشبختند كه در اینستاگرام نشان می‌دهند و نه آن‌قدر بدبخت كه در توئیتر می‌نویسند.

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای مرکز پاسخگویی محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.